Sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją

Zobacz Sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją - strefy temp

Dzięki zastosowaniu Systemu SMARTech optymalnie eksploatujemy instalację grzewczą, co w znacznym stopniu przyczynia się do oszczędności. Nakład energii utrzymany jest na maksymalnie niskim poziomie przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiego komfortu. Inteligentne sterowanie powoduje, że każde pomieszczenie może mieć indywidualną temperaturę (wymagamy różnych warunków w salonie, sypialni czy pokoju dziecięcym) niezależną od warunków zewnętrznych (dwa podobne w funkcji pokoje usytuowane w różnych częściach domu wymagają różnej ilości dostarczanego ciepła w różnych porach dnia, czego nie da się łatwo osiągnąć tradycyjnymi metodami).

Zobacz Sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją - image047
Do kontrolowania temperatury w pomieszczeniach wykorzystujemy termostaty (mogą być zintegrowane z wyłącznikami) o estetycznym wyglądzie, sterowniki ogrzewania elektrycznego lub regulatory umieszczone przy grzejnikach (ew. rozdzielaczach) kontrolery podłączane do klimatyzatorów i jednostki centralnej, czujniki temperatury wewnątrz i na zewnątrz budynku. Zwiększają one komfort oraz pozwalają na oszczędność energii.

Aby przekonać Państwa, że nie są to tylko hasła reklamowe, poniżej zamieszczamy oryginalne rozliczenie kosztów ogrzewania wskazujące na prawie 50% oszczędność energii.

Zobacz Sterowanie ogrzewaniem i klimatyzacją - faktura 216x300
Przykłady
  • Indywidualne nastawienie temperatury w różnych pomieszczeniach powoduje zwiększenie komfortu i przyczynia się do zdrowia domowników.
  • Opuszczenie budynku przez domowników, powoduje obniżenie o kilka stopni temperatury w całym domu, co skutkuje oszczędnością energii (1 st C.=6% oszczędności energii).
  • Automatyczne obniżenie temperatury w porze nocnej oraz w niezamieszkałych pomieszczeniach również zwiększa oszczędności.
  • Dom jest wietrzony przed przybyciem domowników
  • Klimatyzacja jest włączana jedynie, gdy ktoś jest w domu, aby nie marnować energii
  • Możemy sterować także ogrzewaniem nadmuchowym. Powietrze podgrzane przez kominek (lub piec) kanały rozprowadzają po całym domu.

Czy chcesz otrzymać darmowy Poradnik o Inteligentnych Domach?

Czy chcesz otrzymać indywidualną ofertę?

Udostępnij znajomym

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *