Sterowanie urządzeniami AGD

Zobacz Sterowanie urządzeniami AGD - agdWizja domów przyszłości wyposażonych w programowalne kuchenki, pralki, lodówki i zmywarki sterowane z dowolnego miejsca i o dowolnej porze urzeczywistniana jest przez system SMARTech. Urządzenia AGD współpracujące z magistralą KNX produkowane są przez firmy Bosch i Siemens. Oferują one: kuchenki elektryczne, lodówki, pralki, zmywarki, podgrzewacze wody itp. Są to urządzenia najwyższej klasy, wyposażone we wszystkie innowacje i nowości techniczne spotykane na rynku. Mogą np. samodzielnie wezwać serwis po rozpoznaniu awarii.

Zobacz Sterowanie urządzeniami AGD - lodowkaKuchenki elektryczne. Poprzez system KNX można np. zaprogramować kuchenkę, aby wykonała daną czynność o określonej godzinie. Stan pracy można obserwować na ekranie komputera np. będąc w biurze. Program pracy może być wczytany bezpośrednio z przepisu kulinarnego (książki kucharskiej) umieszczonego na płycie DVD. Receptury automatycznie przeliczane są na określoną liczbę osób. W przygotowywaniu potraw pomagają animowane animacje wyświetlane krok po kroku na ekranie komputera i panelu urządzenia.

Lodówki. Lodówki współpracujące z KNX wyposażone są w oddzielny zamrażalnik i chłodziarkę z czterema strefami chłodzenia. Stan każdej z komór można odczytać i zmienić na wyświetlaczu, czy ekranie komputera. Dzięki temu można np. zdalnie z biura rozmrozić produkty potrzebne do sporządzenia obiadu po powrocie z pracy. W przypadku jakiejkolwiek awarii system automatycznie poinformuje o tym użytkownika i umożliwi jego reakcję.

Pralki i zmywarki do naczyń. Urządzenia te również dają się w pełni sterować z dowolnego miejsca. Włączanie, zatrzymywanie, czy wybór programu mogą być wykonane przez system. Pozwala to np. wykorzystać drugą taryfę energetyczną, w celu oszczędności energii.
Czy chcesz otrzymać darmowy Poradnik o Inteligentnych Domach?

Czy chcesz otrzymać indywidualną ofertę?

Udostępnij znajomym

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *