Bezpieczeństwo w Inteligentnym Domu

Zobacz Bezpieczeństwo w Inteligentnym Domu - rodzinkaW domu z inteligentną instalacją możesz spać spokojnie System SMARTech pozwala na zintegrowanie ważnych funkcji związanych z bezpieczeństwem. Z instalacją elektryczną może współpracować nie tylko instalacja alarmowa, ale również czujniki dymu, wilgotności oraz inne instalacje techniczne. Sygnały z nich wprowadzone do Systemu pozwalają chronić dom przed uszkodzeniem i zminimalizować skutki zdarzeń losowych. Integracja z systemem alarmowym umożliwia m.in. automatyczne włączanie światła, gdy czujnik alarmowy wykryje intruza oraz automatyczne powiadomienie policji i ochrony obiektu. W naszych realizacjach korzystamy z możliwości standardowych systemów alarmowych (wyjście z centralki informujące o stanie czujników). Takie rozwiązanie ogranicza koszty oraz daje większe możliwości zapewnienia bezpieczeństwa.

 

Zobacz Bezpieczeństwo w Inteligentnym Domu - palec dane Symulacja obecności oraz inteligentny zamek
Gdy domownicy wypoczywają z dala od domu, jest on atrakcyjnym obiektem dla złodzieja. Funkcja symulacji obecności znacząco wpływa na zmniejszenie ryzyka niemiłej niespodzianki po powrocie z urlopu. Odpowiedni moduł "nagrywa" działania domowników w okresie poprzedzającym urlop (w zakresie włączania lamp, rolet, muzyki itp.), a następnie "odtwarza" je. Efekt jest bardzo przekonujący, gdyż oddaje rzeczywiste działania, które są różne każdego dnia. Można wybrać, które elementy mają brać udział w symulacji, tak, aby nie zużywać niepotrzebnej energii np. na włączanie ekspresu do kawy. Automatyczny zamek z kontrolą dostępu rozpoznaje osobę wchodzącą lub wychodzącą. Po przekręceniu klucza może wysłać sygnały do innych urządzeń np. zgasić wszystkie światła, zamknąć rolety, obniżyć temperaturę… Zgubienie klucza nie zmusza właściciela do zmiany zamka. Wystarczy usunąć prawo dostępu do domu dla danego klucza. Zamka nie można otworzyć/zamknąć zdalnie. Można natomiast zdalnie zezwolić (lub nie) na otwarcie kluczem. Istnieje możliwość wykorzystania całkowicie automatycznych drzwi z zamkami otwieranymi zdalnie (lub poprzez zbliżenie karty dostępu), a także reagujących na odcisk palca uprawnionej osoby.

 

Zobacz Bezpieczeństwo w Inteligentnym Domu - kamera
Inteligentne kamery
Kamery rozmieszczone w istotnych punktach budynku i na zewnątrz mogą przekazywać obraz na dowolny telewizor (w razie zaniepokojenia domowników). Można też nagrywać obraz po wychwyceniu ruchu przez kamerę.

Dodatkową zaletą wpływającą na bezpieczeństwo użytkowania jest fakt, iż wyłączniki pracują w obwodach o bezpiecznym napięciu 29V lub wykorzystują fale radiowe/podczerwone. Skutkuje to również ograniczeniem promieniowania elektromagnetycznego – prąd kierowany jest bezpośrednio do lamp i gniazdek.
 

Czy chcesz otrzymać darmowy Poradnik o Inteligentnych Domach?

Czy chcesz otrzymać indywidualną ofertę?
 

Udostępnij znajomym

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *