Poradniki o inteligentnym domu na video

Na początku dziękuję wszystkim, którzy zamówili któryś z moich poradników ze strony http://www.inteligentnydom.pl/a/poradniki.html oraz za pozytywne i te krytyczne uwagi, komentarze i propozycje.

Jedna z nich dotyczy formy poradników – pisemnej w dodatku na ekranie/monitorze. Oczywiście każdy może sobie wydrukować zamówiony poradnik, jednak wiele osób
sugerowało, że woleliby nagranie video (online, lub na DVD), które byłoby łatwiejsze i wygodniejsze w odbiorze, niż ebook.

Co o tym sądzisz? W czym nagranie video byłoby Twoim zdaniem lepsze? Który poradnik uważasz na taki, który jako pierwszy powinien być „na żywo”?

Proszę więc o Twoje uwagi, oczekiwania, sugestię co do ceny itd.

UWAGA: Powyżej wyraziłem się niezbyt precyzyjnie, wejdź na mój kolejny wpis, gdzie wyjaśniam dokładniej, o co mi chodzi.

Udostępnij znajomym

7 komentarzy

 1. Ja myślę, że przydatność poradnika na dvd czy w formie pdf’a
  zależy od tego czy ogólnie interesuje nas temat mamy dużo wolnego czasu i lepiej zapamiętujemy słowo mówione niż słowo
  pisane. Z drugiej strony słowo pisane jest bardziej przejrzyste i mniej czasochłonne. Można też je wydrukować i podkreślać drukowane fragmenty. Osobiście wolę wersję wideo.

 2. Nie ma to dla znaczenia, bowiem ja wole czytać niż oglądać zdjecia na wideo. Materiał drukowany wszędzie zabierzesz.
  Pozdrawiam zenekm

 3. Witam. Wszystkie tutki w postaci nagrań są bardzie przemawiające.
  Bardzo bym się ucieszył z takiego rozwiązania lecz nie wyobrażam sobie jak takie filmiki miały by trafić na skrzynkę.
  Taki plik musiał by trochę warzyć a większości tematów nie omówi się w 10min.
  Takie pliki musiały by być pobierane z serwera.
  Lecz to tylko kwestia techniczna, ogólnie pomysł bardzo dobry.

 4. Witam, idea stworzenia poradnika w formie video jest pracochłonna, ale jak najbardziej do zrealizowania. Dla osób będących „wzrokowcami” będzie to bardziej przydatne niż forma opisowa. Warto zastanowić się nad wyglądem poszczególnych elementów, aby były czytelne i zrozumiałe dla zainteresowanych tematem osób. Można pokusić się o dodatkowe opisy przy rysunkach dla lepszego zrozumienia danego zagadnienia. Pozdrawiam

 5. Idea poradnika wideo, jest jak najbardziej słuszna. Natomiast wiąże się ze sporym nakładem pracy ze strony producenta. Bardzo widowiskowym oczywiście jest pokazanie funkcjonalności gotowego systemu, natomiast niezwykle trudno będzie, zwarcie i rzeczowo pokazać poszczególne etapy tworzenia inteligentnego domu. Nie wspomnę o poprawnym oświetleniu, kadrowaniu i właściwym montażu oraz udźwiękowieniu filmu.

  Myślę, że na początek można wprowadzić do poradników zdjęcia z „reala”. Wtedy odbiorcy komentarzami poprowadzą autora i podpowiedzą co chcieliby dokładniej zobaczyć na wideo.

  Pozdrawiam

 6. Tematem jestem osobiście zainteresowana.
  Kiedy chcemy sami sobie zbudować Inteligentny dom,
  chcemy coś więcej wiedzieć na ten temat.
  Między innymi po to, by nie dać się zmylić instalatorom.
  W obecnych czasach mało jest dobrych, solidnych
  fachowców i musimy sami znać się cokolwiek na tym,
  czego wykonanie chcemy zlecić.
  Mam jednak, od zawsze problem z odbiorem rysunków
  technicznych i tu wideo pokazowe bardzo byłoby mi
  bardzo pomocne.
  W innym przypadku wystarczy w formacie PDF
  – jak dla mnie 🙂

 7. Witam wszystkich miłośników inteligentnego domu! 🙂
  Są różne opinie na temat tych poradników. Uważam, że doskonałym pomysłem jest również wprowadzenie w formie video, co lepiej pobudzałoby lepszą wyobraźnię wśród ludzi zainteresowanych tą techniką inteligentnego domu. Dobrze byłoby wprowadzić na samym początku jako wstęp dla początkujących i nowo zainteresowanych osób, a dopiero jak będą dalej chcieli uzyskać więcej informacji o inteligentnym domu to mogą zamawiać lub uzyskiwać bezpłatne poradniki w formie e-booku lub w formie video (kto jak woli ).
  Pozdrawiam wszystkich miłośników! 🙂

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *