Chcesz sterować oświetleniem, ogrzewaniem i roletami?

I nic dziwnego. Prawie każdy, kto decyduje się na Inteligentny Dom wybiera właśnie zestaw podstawowy – oświetlenie, ogrzewanie, rolety 🙂

Dlaczego?

Sterowanie oświetleniem to niesamowita wygoda tworzenia klimatów (scen). Sterowanie ogrzewaniem to oszczędność (wykazałem, w odcinku o ogrzewaniu, że sięga ona nawet 48%). A sterowanie roletami to bezpieczeństwo (także taki pomijany często aspekt, że wieczorem widać z zewnątrz, co się dzieje w domu, a odpowiednia automatyka dba, by rolety zamknęły się same o zmroku.

Te aspekty opisałem z pierwszych odcinkach poradnika (jeśli jeszcze nie masz do niego dostępu, zapisz się

PS. przekaż mi swoją opinię o dotychczasowych treściach, jakie napisałem,
lub Twoje oczekiwania i propozycje, o czym jeszcze (i na jakim poziomie zaawansowania) powinienem napisać.

Za mało wiedzy? Znacznie więcej znajdziesz w poradnikach. Kliknij tu i poznaj je!

Udostępnij znajomym

10 komentarzy

  1. Witam,
    Będąc z wykształcenia elektronikiem, a od niedawna inwestorem, z zainteresowaniem wczytuję się w każdą publikację wyjaśniającą aspekty automatyzacji sterowania zasobami budynku zwanego Inteligentnym Domem.
    Również w Pańskich publikacjach znalazłem wiele inspiracji, z których czerpię tworząc na razie ogólne ramy własnego systemu jaki mam zamiar zainstalować w budowanym domu.
    Oczywiście, dla mnie przydałoby się więcej szczegółów technicznych, ale rozumiem – „tajemnica firmowa”, itp.
    Pozdrawiam oczekując kolejnych publikacji.

  2. Witam,
    przyznaję,że czuję się nieco oświecona w kwestii oświetlenia oraz innych możliwości inteligentnego domu. Pozostaje mi tylko znaleźć dobra ekipę i materiał w przystępnej cenie. A potem już tylko zamieszkać i korzystać.

  3. Witam,
    Poradnik ciekawy i interesujący dla osób z poza branży instalatorskiej. Dla mnie za mało konkretów, przykładów i tego co jest najważniejsze: konkretne urządzenia, cena, i dane techniczne możliwości.

  4. Witam.
    W dosyc interesujący sposób opisuje Pan „działanie” inteligentnego domu. Jednakże odnoszę wrażenie, że materiały są rodzajem marketingu i zawierają mało informacji technicznych. A takie właśnie mnie interesują najbardziej. Oczywiste, że nikt za darmo nie podzieli się swoją wiedzą 🙂
    Pozdrawiam

  5. Witam,

    Pański poradnik jest bardzo ciekawy i przydatny. Mam w planie poszerzyć moją działalność (montaż anten ,internetu ,sieci komputerowych ) o montaż systemów inteligentnego domu. Dlatego na początek teoria bardzo się przyda. Pozdrawiam – Mariusz

  6. Witam.
    Dziękuję,za przedstawienie bardzo ciekawie choć w skrócie możliwości systemu inteligentnego domu.Zawsze myślałem o tym jakby mieć wszystko pod kontrolą.Pana poradniki trafiły w sedno.Bardzo chętnie będę czytał kolejne części.
    Ciekawe w jaki sposób systemy te współpracowały by systemem
    solarnym i przydomową elektrownią wiatrową?
    Pozdrawiam.

  7. Witam
    Na wstępie chcialbym podziekować za możliwość korzystania z Pańskiej wiedzy i doświadczenia. Osobiście zastanawiam się nad zainstalowaniem takiej instalacji, więc interesują mnie wszystkie informacje na ten temat. Pański poradnik jest trochę zbyt ogólny. Zdaję sobie sprawę z tego, że więcej informacji można znaleźć w poradnikach udostępnianych odpłatnie, lecz nie ukrywam, że dla mnie cena jest trochę za wysoka.
    Jeśli chodzi o video poradnik to myślę, że to dobry pomysł, ponieważ wiedza ta byłaby łatwo przyswajalna dla laików. Pozdrawiam

  8. Bardzo ciekawy poradnik – wszystkie dotychczas otrzymane części przeczytałem z przyjemnością mimo, że tak naprawdę nie chcę u siebie montować tych wszystkich systemów. To, co by mnie interesowało, to wykorzystanie systemów (komputera, kabli itp.) obecnych już w domu, zamiast kładzenia całkowicie nowych – oczywiście z uwagi na redukcję kosztów. A także materiały dostosowane raczej do przeciętnego polskiego mieszkania, niż do wielkiego domu – domyślam się, że w przypadku mieszkania numerem 1 będzie inteligentne sterowanie ogrzewaniem (w celu bardziej redukcji kosztów niż wygody).

  9. Jestem bardzo zadowolony z subskrypcji Pana poradnika.
    Opisane w nim systemy są bardzo ciekawe i inspirują do ich zastosowania w rzeczywistości. Jedyne co można im zarzucić to to, że są zbyt powierzchowne. Ale domyślam się że w wersji do kupienia jest ten temat dużo gbardziej pogłębiony. Niestety cena dla studentów jest trochę zaporowa. Nie mniej zainspirował mnie Pan do wdrożenia paru pomysłów do swojej pracy inżynierskiej, a umieszczenie w niej nazwy Pana firmy będzie dla niej dobrą reklamą. Co do propozycji ja również z chęcią dowiedziałbym się o integracji systemu KNX ze sprzętem RTV-AGD. Dodatkowo interesują mnie metody zarządzania energią w poszczególnych pomieszczeniach z jednego miejsca (chodzi mi tu o załączanie i wyłączanie gniazd sieciowych). Z niecierpliwością czekam na dalsze odcinki poradnika!

  10. Witam,
    Uważam, iż treści dotyczące sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, oraz roletami zamieszczone w Poradniku podstawowym bardzo dobrze przedstawiają najważniejsze aspekty tego tematu. Co do kwestii propozycji o czym można by jeszcze napisać w Poradniku, to uważam, że warto było by wspomnieć o dostępnych sprzętach AGD kompatybilnych z systemem KNX. Jakie są ich możliwości, co nam oferują? Pozdrawiam.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *