Jakie są wady Inteligentnego Domu?

Wszędzie, gdzie nie spojrzysz widzisz tylko teksty o korzyściach i zaletach systemów Inteligentnego Domu. A przecież wszystko ma wady, lub zbędne funkcje, za jakie trzeba zapłacić.

Wypowiedz się, jakie znasz (lub słyszałeś) wady systemów Inteligentnego Domu, dlaczego nie chciałbyś ich w swoim domu, dlaczego nie mówisz znajomym, jaka to świetna rzecz mieć taki dom itd – szczerze i prosto z mostu napisz mi to 🙂

A jeśli nie zgadzasz się z tymi prowokującymi słowami – też to napisz! Napisz dlaczego uważasz, że taki dom to świetna sprawa i co Ci odpowiadają Twoi znajomi, jak im o tym mówisz…

Udostępnij znajomym

4 komentarze

  1. Najbardziej istotną wadą jest brak autonomiczności od internetu

    1. Czasem tak jest, ale nie każdy klient chce mieć sterowanie przez internet, wtedy jest pełna autonomiczność.

  2. Chciałem zwrócić uwagę na fakt o którym wydaje się, że wszyscy zapominają reklamując propagując inteligentne instalacje. chodzi mi mianowicie o np awarię jednego z elementu np zasilacza – co wtedy? Ktoś pewno dopowie że można kupić nowy lub mieć na zapas. Ale np w małym mieście w jakim mieszkam konia z rzędem temu kto znajdzie mi taki zasilacz i sprowadzi w ciągu kliku godzin jednego dnia, a do tego czasu co? nie otworze drzwi, nie otworze rolet itp. tylko niech mi nikt nie mówi, że to się nie psuje. Ewentualnym rozwiązaniem jest zakup części zapasowych czyli tak naprawdę drugiego systemu. A może się mylę?

  3. Do mnie docierają pytania od ludzi i sam stawiam takie pytanie, co się stanie, gdy ktoś z zewnątrz podepnie się do magistrali, czy może w ten sposó rozbroić alarm? Podobno należy robić system KNX i alarmowy oddzielnie, ale z tego co mi wiadomo, nie wszyscy tak robią, firma Smartech również reklamuje wykorzystanie systemu KNX jako alarmowego. Czy to nie jest takie zagrożenie jak w przypadku nowoczesnych samochodów z magistralą CAN, gdzie wystarczyło ułamać lusterko, by wpiąć się do sytemu i rozłączyć zabezpieczenia? Czy w przypadku magistrali KNX, wystarczy, by ktoś oderwał światło w ogrodzie, czy przy bramie i podpiął się do magistrali i wtedy może rozbroić alarm? Czy są jakieś zabezpieczenia przed tego typu działaniami, lub sama struktura systemu na to nie pozwala?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *