SMARTech – aktualności

Przedstawiamy nowości w naszej ofercie. Jest ich bardzo dużo, więc opisujemy raczej grupy funkcjonalne, niż konkretne rozwiązania. Wiele z poniższych urządzeń mamy w ofercie jako pierwsi, a kilkanaście jako jedyni (wyłączność na Polskę). Zapraszamy do zapoznania się z nimi i wyboru najlepszych dla Państwa domu. 

 

UWAGA: Nowe aktualności opisujemy na blogu – poniższa strona już nie jest aktualizowana.

 


 

05.11.2011

 

Sterowanie systemem KNX z iPhone/iPada

 

Na rynku jest coraz więcej aplikacji umożliwiających sterowanie systemem KNX oraz dodatkami (np. alarm, kamery, audio/video) z iPhone/iPada. Opisałem znane mi rozwiązania.

Więcej informacji znajduje się w artykule /sterowanie-systemem-knx-z-iphone-ipada/

 

Zobacz SMARTech - aktualności - Schowek 2 300x231 

27.11.2009

Firma SMARTech została uhonorowana Rekomendacją Noble Concierge (oddział zajmujący się osobistą obsługą wymagających klientów) przyznawaną dla wysokiej jakości usług, produktów, firm, miejsc i technologii.

Najlepsi klienci Noble Bank mają teraz dostęp do najlepszych specjalistów od Inteligentnego Domu, gdyż SMARTech został też polecanym partnerem programu Concierge Noble Bank.

Więcej informacji znajduje się na http://nobleconcierge.pl/rekomendacje.html oraz na http://www.nobleconcierge.pl/partner/5580/smartech—inteligentny-dom

Zobacz SMARTech - aktualności - noble rekomendacja 

 

24.06.2009

Wprowadzamy do naszej oferty ciekawy, unikalny produkt – inteligentne łóżka masujące. Stworzyliśmy dla niego osobną witrynę – www.HotStone.pl
 

 


30.04.2009

 

Zaczynamy pisać Poradnik o Inteligentnych Domach. Od dziś każdy chętny dostanie 180 stron wiedzy. Zapewniamy, że w treści Poradniku unikamy promocji naszej firmy.
 


08.03.2009

Zobacz SMARTech - aktualności - klawisz2Nowe klawisze i przyciski

Klawisz z 2-kanałowym zegarem tygodniowym

Nowy klawisz z 2-kanałowym zegarem tygodniowym pozwala na sterowanie w czasie rzeczywistym. Charakteryzuje go prosty sposób komunikacji z użytkownikiem i bardzo czytelny wyświetlacz.

 

Zobacz SMARTech - aktualności - tssensor

 

Przycisk TS Sensor

Płaska konstrukcja, zredukowane wzornictwo oraz obsługa poprzez dotyk palca kryje mnóstwo możliwości. Ten atrakcyjny przycisk umożliwia sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem, klimatyzacją czy wentylacją. Wyświetlacz wskazuje temperaturę wewnątrz i na zewnątrz, czas i inne ustalone właściwości. Skromne symbole obrazują wszystkie możliwe do sterowania funkcje KNX. Dostępny z powierzchnią szklaną w czerni, aluminium lub bieli polarnej.

 

 

Zobacz SMARTech - aktualności - prion1

Zobacz SMARTech - aktualności - prion2

 

Przycisk priOn

Przy pomocy przycisku priOn steruje się oraz nadzoruje całym pomieszczeniem. Sterowanie oświetleniem, mechanizmem zegarowym, sterowanie żaluzjami, ogrzewaniem – wszystko to odbywa się intuicyjnie przy pomocy pokrętła. Wyświetlacz TFT 3,5" w sposób przejrzysty pokazuje wszystkie dostępne informacje. Modułowa budowa priOn umożliwia łączenie 3 typów klawisza w dowolne konfiguracje w pionie. Dostępny jest w opcjach: szkło białe, szkło czarne oraz stal szlachetna z ochroną przeciw odciskom palców.

 

 

 

Zobacz SMARTech - aktualności - energyguard

 

Nowe czujniki mocy

Telewizory, tunery telewizyjne, ładowarki telefoniczne, konsole do gier, ładowarki do laptopów, routery DSL ciągle napędzają liczniki energii. Obciąża to nie tylko klimat i środowisko, ale także nasz domowy budżet w obliczu rosnących cen energii. Przy pomocy nowego czujnika mocy EnergyGuard możemy teraz zidentyfikować "pożeraczy" prądu w naszym gospodarstwie domowym czy w biurze.

 

Zobacz SMARTech - aktualności - ipcontrolTablica sterownicza zarządzająca przez Internet

Dzięki tablicy sterowniczej IP Control możemy zarządzać ogrzewaniem, oświerleniem, żaluzjami z każdego miejsca na ziemi. Wystarczy dostęp do Internetu lub komórka. To logiczne urządzenie pozwoli nam również na oglądanie obrazów z kamer wokół i wewnątrz domu, kiedy będziemy poza nim, na przykład na urlopie.

 

Zobacz SMARTech - aktualności - master

 

Sterowanie domem przy pomocy e-maila

Dzięki panelowi dotykowemu Master Control na 5,7" ekranie możemy sterować ogrzewaniem, oświetleniem i instalacjami domowymi, ale również odbierać i czytać maile. Charakteryzuje się on łatwą i intuicyjną obsługą. Powierzchnia wykonana jest ze stali szlachetnej bądź szkła. 

 

Zobacz SMARTech - aktualności - serverclient

 

Kontrola instalacji na dużym kolorowym wyświetlaczu

ServerClient zapewnia swoim dużym 15" kolorowym wyświetlaczem dotykowym komfortowy dostęp do HomeServera 3 względnie FacilityServera. W ten sposób możemy kontrolować i sterować wszystkie instalacje w budynku, także za pośrednictwem Internetu.

 

 

Zobacz SMARTech - aktualności - infoterminal 

Nowa wersja InfoTerminal Touch

Wygląd i obudowa pozostały takie same, jednak nowa wersja urzadzenia znacznie różni się pod względem funkcjonalnym od poprzedniej. InfoTerminal Touch to 5,7" kolorow panel dotykowy, często wykorzystywany jako jednostka centralna inteligentnej instalacji KNX. Teraz jego funkcjonalność jest jeszcze bardziej rozszerzona. Najważniejszą zaletą jest to, że InfoTerminal Touch został wyposażony w możliwość łączenia z siecią internetową poprzez kabel ethernetowy. E-maile mogą być wyświetlane na ekranie, dane mogą być pobierane z sieci, dostęp do informacji (takich jak pogoda, wiadomości itp) w formacie RSS oraz wszelkie informacje na temat problemów z instalacją KNX wysyłane poprzez e-mail. Dodatkowo urządzenie wyposażona w diagramy, symulację obecności oraz zegar astro.

 

 

Zobacz SMARTech - aktualności - panel5Nowy, tańszy panel bezprzewodowy

Nowy panel bezprzewodowy Crestron ma wprawdzie trochę mniejszy ekran 5,7", ale jego zalety to znacznie niższa cena, dłuższa praca beterii oraz załączona stacja dokująca. Wyświetlacz z aktywną matrycą i mocny silnik Isys łączą 16-bitową głębią kolorów z dużą uniwersalnością. Dynamiczna grafika umożliwia wyświetlanie wszystkich rodzajów użytecznych danych.

 

Zobacz SMARTech - aktualności - iserver

 

Nowy audioserwer

Nowy iServer to audioserwer wykorzystujący popularnego iPoda jako źródło plików. Zapewnia on stałą bazę dla iPoda z możliwością szybkiego połączenia przez Ethernet, aby umożliwić pełną integrację z systemami kontroli Crestron, jednocześnie umożliwiając synchronizację z programem iTunes.

 

Zobacz SMARTech - aktualności - docv

 

Nowe interfejsy do iPoda

CEN-IDOCV to następna generacja popularnych interfejsów do iPoda. Nowością są wyjścia video i kilka innych nowych funkcji. CEN-IDOCV umożliwia przeglądanie plików video na każdym wyświetlaczu. Ponadto ma możliwość synchronizacji iTunes przez Ethernet bez konieczności podłączania do komputera. 

 

 

Zobacz SMARTech - aktualności - stacjapogNowa wielofunkcyjna stacja pogodowa

Stacja pogodowa służy do informowania urządzeń KNX poprzez magistralę o prędkości wiatru, o opadach atmosferycznych, panującej temperaturze, wartości natężenia oświetlenia. Jednocześnie dostarcza informacji jako czujnik zmierzchnowy. Posiada ponadto wiele nowych funkcji, m.in. ma możliwość nastawiania dwóch wartości granicznych dla każdego sensora (oprócz deszcz), funkcja "Teach-in" umożliwia zastępowania wartości granicznych poprzez aktualnie zmierzone wartości.

 

 

Zobacz SMARTech - aktualności - przekaznikPrzekaźnik HDMI/DVI

Pierwsze na świecie urządzenie rozgałęziające sygnał HDMI na 4 odległe odbiorniki używając tylko pojedynczego przewodu Cat5. Pozwala na pełną kontrolę nad jakością obrazu na każdym wyświetlaczu. Dźwięk audio jest nadawany cyfrowo.

 

Zobacz SMARTech - aktualności - panelhotelowyHotelowy panel sterowania

Stosując panel sterowania jako centralną jednostkę sterowania można sterować wszystkimi funkcjami pomieszczenia z jednego miejsca, umieszczając go np. przy łóżku. Można nim sterować: oświetleniem, wentylacją, klimatyzacją. Można przywołać obsługę pokojową oraz nastawić budzenie. Panel jest dostępny w dwóch wersjach – do wbudowania oraz do montażu w meblach. 

Zobacz SMARTech - aktualności - bathvisionNowy bezpieczny telewizor łazienkowy

Bathvision jest płaskim ekranem telewizji cyfrowej. Zaprojektowano go przede wszystkim do użytku w łazience lub w innym miejscu, gdzie występuje duża wilgotność. W rzeczywistości jednak, może być używany w dowolnym miejscu w domu.

 

 


 

17.03.2008

Zobacz SMARTech - aktualności - nowosci2Serwery Audio / Video – Film i muzyka w całym domu, wszystkie utwory i filmy dostępne natychmiast dla każdego domownika

Serwer Audio/Video to urządzenie magazynujące wszystkie nasze utwory i filmy (nawet 15.000 płyt). Występują wersje 1-90 strumieniowe, czyli każdy domownik lub gość hotelu może słuchać/oglądać inny utwór/film jednocześnie. Występują już modele wysokiej rozdzielczości (HD DVD i Blue Ray).

Dlaczego warto zastosować serwer Audio/Video?

 • Koniec z szukaniem płyt – każdy Twój utwór/film jest dostępny natychmiast
 • Szybki wybór utworu/filmu wg tytułu, gatunku, aktorów, wykonawców itd.
 • Bardzo prosta obsługa – nawet 6 letnie dziecko sobie poradzi – a Ty masz spokój 🙂
 • Koniec z ryzykiem uszkodzenia płyt – dane zapisane są z kopią bezpieczeństwa (RAID)

 

Emisja cyfrowej muzyki i filmów HD w całym domu

Zobacz SMARTech - aktualności - nowosci4 Dystrybucja cyfrowego dźwięku i obrazu oznacza możliwość słuchania cyfrowo nagranej muzyki i oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości na kilku odbiornikach w domu. Dźwięk nie podlega żadnym zakłóceniom, a jego cyfrowa postać daje domownikom możliwość łatwego wg wykonawcy, tytułu, gatunku itd. Tak prosto, jak w małym iPodzie. Ze względu na występujące w filmach HD zabezpieczenia przed kopiowaniem, sygnał taki musi być transmitowany złączem cyfrowym HDMI. Jest ono bardzo wrażliwe na długość połączenia – połączenie dłuższe niż 15 m nie były dotychczas możliwe. Obecne "rozdzielacze" sygnału umożliwiają jego transmisję nawet na odległość 160 m, więc nawet w dużym domu można oglądać film HD z każdego pokoju. Występują także wersje bezprzewodowe, idealne do istniejących domów.

Dlaczego warto zastosować cyfrową dystrybucję sygnału Audio/Video?Zobacz SMARTech - aktualności - nowosci3

 • Komfortowe słuchanie muzyki i oglądanie filmów w innych pokojach
 • Najwyższa jakość dźwięku i obrazu (nie ma potrzeby jego kompresji, choć jest to możliwe)
 • Nie trzeba prowadzić wielu przewodów – dla 6 stref wystarczy jeden przewód sygnałowy
 • Możliwość oglądania także filmów HighDefinition (mało kto wie, że to nie było dotąd łatwe)
 • Sterowanie odtwarzaczem muzyki/filmów możliwe z każdego pomieszczenia

Telewizory do łazienek, kuchni i tarasów Zobacz SMARTech - aktualności - lazienka 1Zobacz SMARTech - aktualności - taras 1

Telewizory do łazienek, kuchni i tarasów są zaprojektowane tak, by nie przeszkadzała im wilgoć ani chlapiąca woda. Są montowane w grzejniku drabinkowym albo bezpośrednio w ścianie, przez co nie odstają od niej bardziej niż glazura. Rama może być w wielu kolorach, a powierzchnia lustrzana – po wyłączeniu TV wygląda jak zwykłe lustro. Telewizory do kuchni mogą być montowane w drzwiach szafek kuchennych, przez co nie zajmują miejsca.

Dlaczego warto zastosować telewizory do łazienek i kuchni?

 

 • Możliwość oglądania filmów i telewizji w pomieszczeniach wilgotnych
 • Nie zajmują miejsca, którego zawsze mało w kuchni i łazience
 • Wyglądają znacznie lepiej niż wiszące telewizory LCD/plazmowe

 

Windy i uchwyty dla telewizorów i projektorówZobacz SMARTech - aktualności - 123

Windy to urządzenia elektrycznie podnoszące ukryty w szafce telewizor lub opuszczające ukryty w suficie projektor. Pozwalają na szybką zmianę pokoju w salę kinową, a po projekcji chowają cały sprzęt, jeśli nie pasuje do wystroju wnętrza. Uchwyty dla telewizorów i projektorów pozwalają zamocować je w nietypowych miejscach (telewizor ukryty pod sufitem, odchyla się na czas oglądania filmu, telewizor/projektor zamocowany na skośnej ścianie poddasza lub w narożniku pokoju.

Dlaczego warto zastosować windy i uchwyty dla telewizorów i projektorów?

 • Umożliwiają umieszczenie telewizora/projektora nawet w bardzo niedostępnych miejscach
 • Pozwalają na optymalny układ elementów domowego kina
 • Po projekcji urządzenia można ukryć – nie przeszkadzają w wystroju pokoju
 • Windy zabezpieczają też sprzęt przed kurzem, uszkodzeniem, kradzieżą

 

Ekrany projekcyjne przezroczyste dla dźwiękuZobacz SMARTech - aktualności - nowosci5

Ekran projekcyjny to specjalna tkanina wisząca na ścianie, na którą ma padać obraz z projektora. Obraz na dużym ekranie to wspaniałe przeżycie dla osób przyzwyczajonych do telewizorów (nawet "wielkich plazm" – domowy ekran projekcyjny ma najczęściej przekątną 100-150 cali). Po zakończeniu projekcji ekran może zostać automatycznie zwinięty i w pokoju nie widać żadnego urządzenia. Głośniki zamontowane za ekranem (wbudowane w ścianę) nie zabierają miejsca i są niewidoczne.

Dlaczego warto zastosować ekrany projekcyjne i projektory?

 • Ogromny obraz, jak w kinie tylko dla Ciebie i Twoich bliskich
 • Po projekcji ekran można zwinąć – nie przeszkadza w wystroju pokoju
 • Zestaw ekran+projektor jest już często tańszy niż 8x mniejszy telewizor plazmowy 52"

 

Głośniki ścienne, sufitowe i zewnętrzne
Zobacz SMARTech - aktualności - 00

Są to głośniki przeznaczone do montażu na ścianie, wbudowania w ścianę/sufit lub wręcz ich całkowite ukrycie pod tynkiem. Służą do odtwarzania muzyki i do kina domowego w pokojach, w których tradycyjne/widoczne głośniki są niepożądane. Występują też modele elektrycznie wysuwane.

Dlaczego warto zastosować głośniki ścienne i sufitowe?

 • Nie zajmują miejsca, przez co nie utrudniają aranżacji wnętrza przy optymalnym dźwięku
 • Są mało widoczne (przedni panel może być malowany na kolor ściany) lub całkowicie niewidoczne (wmontowane w ścianie pod tynkiem)
 • Pozwalają cieszyć się muzyką w całym domu, bez umieszczania w nim sprzętu audio

10.12.2006

Zobacz SMARTech - aktualności - 4Nowe multimedialne panele dotykowe
Dotychczasowe panele systemu KNX miały podstawowe funkcje umożliwiające sterowanie oświetleniem, roletami, ogrzewaniem itd. Nie mogły jednak wyświetlać zdjęć, video, ani obrazu z kamer. Nowe panele mogą poza dotychczasowymi funkcjami pokazać np. kto dzwoni do domofonu, obraz z kamer umieszczonych wokół budynku, umożliwić przeglądanie Internetu i dokumentów MS Office. Umożliwiają też wyświetlanie zdjęć i filmów by obejrzeć je na telewizorze, projektorze lub bezpośrednio na panelu. Wygląd "stron" panelu możemy dowolnie modyfikować do oczekiwań klienta.

Zobacz SMARTech - aktualności - 2a

 

Nowe systemy Audio i Multiroom
Umożliwiamy obecnie pełne sterowanie dźwiękiem/obrazem w każdym pokoju niezależnie. Wszystko to bezpośrednio z systemowego panelu dotykowego lub kontrolera na ścianie. Listy utworów muzycznych i filmów, podgląd ich i odtwarzanie w dowolnym pokoju niezależnie od innych. Wszystkie piosenki/filmy są zapisane na twardych dyskach wewnątrz jednostki centralnej, by każdy z domowników miał do nich dostęp w swym pokoju. Poprzez nawigację po liście wykonawców/utworów z panela ściennego, tabletu lub zwykłego komputera domowego.

Zobacz SMARTech - aktualności - 3

 

 

Nowe kontrolery zewnętrznych urządzeń Audio
Obecnie możemy kontrolować każde urządzenie audio/video zarówno "udając pilota na podczerwień" jak i poprzez zaawansowane złącza RS-232, sieć komputerową i Internet. Każdy telewizor, odtwarzacz CD, projektor, amplituner itd. może być sterowany z przycisku, centralnego pilota, panelu ściennego itd.
 

 

 


02.05.2006

Ewolucja systemu KNX – pierwszy światowy standard
Organizacje tworzące systemy Batibus, KNX i EHS połączyły się pod obecną nazwą Konnex (KNX). System KNX jest w pełni kompatybilny z KNX, zawiera jednak coraz więcej urządzeń wykraczających poza dotychczasowe możliwości (łatwiejsza integracja z systemami Audio/Video, sieciami LAN i Internetem, itd.). Żaden inny system nie zapewnia takich możliwości za daną cenę.

KNX jest pierwszym (i obecnie jedynym) ogólnoświatowym otwartym standardem spełniającym wymogi Europejskiej Normy EN 50090. Urządzenia KNX produkuje ponad 100 znanych producentów na całym świecie.

W związku z rozwojem i zmianą nazwy systemu KNX na Konnex (KNX) uruchomiliśmy także strony www.eib.pl i www.eib.pl, które będą sukcesywnie rozbudowywane i tłumaczone na inne języki.

Niższe ceny na podstawowe urządzenia
Po wielu latach corocznych podwyżek cen urządzeń, w tym roku producenci wreszcie obniżyli ceny na podstawowe produkty (a raczej wprowadzili do oferty nowe, lepsze i tańsze, wycofując z niej stare modele). I tak urządzenia załączające prąd staniały o 10%, a regulujące moc lamp (ściemniacze) staniały od 15% (moduły o mocy 200W) do nawet 40% (moduły 500W). Z uwagi na to, że staniały najczęściej wykorzystywane urządzenia – kompletny system dla domu może teraz kosztować nawet 10-15% mniej niż rok temu.

Wiele nowych przycisków i wyłączników
Dbając o stałe zwiększanie atrakcyjnoś i wizualnej i technicznej stosowanych w systemie KNX przycisków i włączników, producenci zasypali w tym roku rynek nowymi ciekawymi urządzeniami. Poczynając od nowych wersji znanych urządzeń, poprzez całkiem nowe modele szklane, metalowe, z wyświetlaczami i bez. Nowe wzory i modele zainteresują z pewnością każdego domownika i architekta.

Panele LCD i ekrany dotykowe
Tegorocznym hitem mogą stać się nowe wyświetlacze LCD i panele dotykowe. Taki panel o przekątnej ekranu od 3 do 21 cali świetnie zastępuje kilkanaście klawiszy dotychczasowych przycisków i umożliwia łatwe sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, roletami, systemem audio/video, alarmem z podglądem obrazu z kamer (wewnątrz i na zewnątrz domu) oraz obsługą e-maili i www. Wszystko to zarówno lokalnie (wystarczy podejść do ściany lub stołu) jak i zdalnie (poprzez telewizor, lub internet z dowolnego punktu świata).

Inteligentne kamery i monitoring
Rozwój techniki i miniaturyzacji pozwolił stworzyć cyfrowe kamery przekazujące przez sieć komputerową (także bezprzewodowo – WiFi) wysokiej jakości kolorowy obraz i dźwięk. Kamery z wbudowanym procesorem mogą być zaprogramowane tak, by wysyłały obraz co pięć sekund, a "przyśpieszały" dopiero po wykryciu ruchu (w zdefiniowanym obszarze) lub dźwięku. Taka funkcja znacznie zmniejsza zapotrzebowanie na pojemność sieci i pamięci. Kamery mogą pracować oczywiście także w nocy, w każdych warunkach atmosferycznych.

Dzięki unikalnym rozwiązaniom technicznym i specjalnemu programowi do monitoringu możliwe jest równoczesne wyświetlanie na ekranie zwykłego komputera w domu/biurze (nawet przez Internet) płynnego (do 30 klatek VGA na sekundę) obrazu z 30 kamer! Na ekranie możemy dowolnie rozmieścić obrazy np. na planie budynku, lub pokazujące obszar z różnych punktów widzenia. Dysponujemy pełnym kolorem i dźwiękiem z każdej kamery w rozdzielczości do 1280×960. Wbudowane w kamery głośniki mogą też przekazywać komunikaty operatora. Kamery mogą automatycznie alarmować o nietypowych sytuacjach przez SMS, e-mail lub telefon.

System alarmowy i kontrola dostępu
Rośnie oferta urządzeń monitorujących bezpieczeństwo budynku (i jego mieszkańców/użytkowników) zintegrowanych z systemem KNX. Oprócz czujników ruchu/obecności, stłuczenia szyby, kontaktronów mamy w ofercie także rożnego rodzaju zamki mechaniczne możliwe do monitorowania i kontrolowania przez system KNX oraz szereg czujników biometrycznych (reagujących np. na odcisk palca). Są to już sprawdzone rozwiązania, wykorzystywane także w naszych systemach.

Multiroom zintegrowany z KNX
Urządzenia pozwalające na łatwą integrację systemu KNX z systemami Audio/Video umożliwiając w każdym pokoju/pomieszczeniu niezależne słuchanie muzyki z dowolnego źródła (radio, CD, MP3 itd.) przez każdego domownika. Wszystkie funkcje (głośność odtwarzania, zmiana stacji, wybór źródła i utworu) są dostępne z przycisków KNX włącznie z nazwami utworów i wykonawców (na przyciskach z wyświetlaczem i panelach LCD).

Ciekawe, nietypowe głośniki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Głośniki do wbudowania w sufit/ścianę posiadające drewnianą, lub gipsową (możliwą do malowania na kolor ściany) ramkę. Dotychczas dostępne na rynku głośniki miały ramki plastykowe.
 • Głośniki "niewidoczne" – ukryte nad sufitem podwieszanym, za ścianką g-k itd. Głośnik nie posiada żadnego elementu widocznego na zewnątrz – uzyskujemy efekt grającego sufitu/ściany.
 • Głośniki możliwe do zamontowania w podwieszanym suficie (jak popularne "halogenki") oraz imitujące inne lampy – np. wiszące, czy kinkiety ścienne, a także głośniczki o wymiarach żarówki halogenowej możliwe do łatwego zamontowania w istniejących oprawkach sufitowych.

  Diody LED zastępują żarówki w domach
  Coraz częściej słyszymy o zmianie, jaką czekają lampy i reflektory samochodowe – zastępują je diody LED. Bardziej trwałe, mniejsze i niewydzielające kłopotliwego ciepła. Podobnie zaczyna być w technice oświetleniowej budynków. Kilkaset firm produkujących lampy postawiło na technologię LED oferując piękne lampy płynnie zmieniające kolor, lub oświetlające pomieszczenie, czy elewację budynku, a nawet ją zastępujące (tysiące lamp na ścianie pozwalają stworzyć dowolny obraz), co daje wspaniałe możliwości dekoracyjne (np. podczas przyjęcia lub pokazu). System SMARTech może to wykonać sprawnie i pewnie.

  Mierniki zużycia ciepła, energii i wody
  Dotychczas w systemie KNX były dostępne tylko mierniki prądu. Obecnie wraz z rozwojem systemu pojawiły się mierniki liczące zużycie ciepła i wody, a także ścieków. Dzięki temu zużycie wszystkich mediów może być monitorowane przez system KNX, co umożliwia łatwe obliczanie kosztów oraz rozliczanie np. lokatorów mieszkań, czy użytkowników lokali handlowych.

  Nowe czujniki ruchu i obecności

 • Podwójne – doskonałe do korytarzy (zasięg 9x18m).
 • Zintegrowane z modułem utrzymywania stałego poziomu oświetlenia i odbiornikiem pilota (np. do pokoi biurowych).
 • Do zamontowania w suficie podwieszanym (jak popularne halogenki), wystające z niego tylko na 5mm.

  20.03.2006

  Nowy folder i film SMARTech
  Opracowaliśmy nową wersję naszego foldera. Jest on dostępny tutaj (1,34MB).

  Zapraszamy też Państwa do obejrzenia filmu prezentującego nasze systemy. Został on zrealizowany przez telewizje TVN i TVN24, a znajduje się tutaj (13MB).


  21.02.2006

  Komunikator TV
  Urządzenie to umożliwia prezentację informacji z systemu SMARTech na ekranie telewizora. Siedząc wygodnie w fotelu możemy dowolnie zmieniać oświetlenie w pomieszczeniach, sterować roletami, a także ustawiać parametry powietrza przy użyciu pilota lub komputera PC. Wszelkie niepokojące zdarzenia czy awarie w systemie ogłaszane są alarmowym sygnałem dźwiękowym. Komunikator TV współpracuje także z zainstalowanymi w domu kamerami, a więc umożliwia oglądanie budynku wewnątrz i na zewnątrz oraz kontrolowanie wykonywania poleceń przez system np. sprawdzenie czy po zapadnięciu zmierzchu opuściły się rolety i zapaliło światło przy podjeździe do garażu.


  04.11.2005

  Kosmiczny dom pokazowy
  Właśnie oddaliśmy do użytku drugi dom pokazowy, zlokalizowany w podwarszawskim Piasecznie. Poza możliwościami podstawowymi umożliwiamy Państwu praktyczne poznanie takich funkcji dodatkowych jak integracja z alarmem, klimatyzacją, wizualizację i sterowanie przez komputer (także w internecie!), komunikację głosową z użytkownikiem i wiele innych. Sam dom również jest niezwykły – kosmiczny wręcz… Opis tej realizacji znajduje się tutaj.


  12.10.2005

  Dowód na oszczędności
  Często przekazywaliśmy Państwu informację, że zastosowanie naszych systemów pozwala na oszczędność energii cieplnej o kilkadziesiąt procent. Mimo pewności – nie mieliśmy na to własnych dowodów. Teraz mamy! W testowanym mieszkaniu, po zainstalowaniu urządzeń sterujących temperaturą uzyskano prawie 50% obniżkę kosztów ogrzewania (w całym roku, nie w jakimś "średnim" miesiącu). Tutaj znajduje się zeskanowane oryginalne rozliczenie energii.

  Dalsza część ospowieści o kłopotach pewnego inwestora
  W poprzednich aktualnościach opisaliśmy kłopoty inwestora z realizacją systemu KNX w jego dużym obiekcie biurowo-produkcyjnym, przez firmę bez doświadczenia. Obecnie (po przejęciu przez nas realizacji) zakończyliśmy inwentaryzację prac poprzedniej firmy i projekt przeróbek naprawczych. W wyniku analizy stwierdziliśmy, że klient nie otrzymał aktualnego, poprawnego projektu, ważne urządzenie systemu (serwer internetowy) nie było w ogóle podłączone, oprogramowanie urządzeń uniemożliwiało ich komunikację itd. Jeszcze raz przestrzegamy potencjalnych inwestorów przed wyborem niedoświadczonej firmy (nawet, jeśli ma doswiadczenie w innych dziedzinach), która kusi oferta niższą o kilka, czy nawet kilkanascie procent. Taka pozorna oszczędność (często to tylko 0,5% wartości całego budynku, lub jeszcze mniej) może spowodować spore kłopoty i nieplanowane koszty.


  11.09.2005

  Targi mieszkaniowe
  W dniach 10-11.09.2005 w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbyły sie targi mieszkaniowe, na których nas nie mogło zabraknąć.Przy naszym stanowisku można było porozmawiać z naszymi specjalistami, którzy chętnie odpowiadali na wszystkie pytania.

  Zobacz SMARTech - aktualności - twejscie Zobacz SMARTech - aktualności - tkr

  Dom pokazowy SMARTech
  W podwarszawskim nowym osiedlu oddaliśmy do użytku system SMARTech w domu pokazowym. Zastosowaliśmy w nim wiele rodzajów urządzeń sterujących oświetleniem, ogrzewaniem, roletami oraz funkcjami centralnymi. Osoby zainteresowane naszą ofertą mogą w praktyce poznać możliwości naszych Systemów oraz poznać cechy różnego rodzaju urządzeń. Pokazy organizujemy we wtorki (nie we wszystkie). Jeśli są Państwo zainteresowani uczestnictwem w darmowej prezentacji systemu SMARTech – prosimy o kontakt w celu umówienia dokładnego terminu.

  Niska cena może oznaczać kłopoty
  Ponad dwa lata temu pewien inwestor budujący duży obiekt biurowo-fabryczny zwrócił się do naszego przedstawiciela z zapytaniem ofertowym. Przedstawiciel napracował się nad przygotowaniem wyjątkowej oferty. Po jej otrzymaniu inwestor zwrócił się do innych firm i oczywiście znalazł firmę z ofertą tańszą o kilka procent. Wybrał ją i oczekiwał profesjonalnej i sprawnej realizacji systemu… Niestety firma ta nie miała wystarczającego doświadczenia z systemem KNX. Inwestor co kilka dni słyszał "tego się nie da zrobić" (co było oczywiście kłamstwem). W rezultacie kosztowne urządzenia nie działają, albo działają nieprawidłowo. Po dwóch latach gehenny (światła zapalały się "jak chciały", klimatyzacja działała, ale tylko w nocy itp.) zdenerwowany inwestor wypowiedział umowę wspomnianej firmie i zwrócił się do nas z powrotem. W kolejnych aktualnościach opiszemy dalsze losy tej, już naszej, realizacji, tymczasem apelujemy o rozwagę i rozsądny wybór firmy instalacyjnej bez sugerowania się ceną o kilka, czy nawet kilkanaście procent niższą. Taka pozorna oszczędność (często to tylko 0,5% wartości całego budynku, lub jeszcze mniej) może spowodować spore kłopoty i nieplanowane koszty.


  7.03.2005

  Reportarz w TVN 24 o systemach SMARTech
  22.I.2005 telewizja TVN24 wyemitowała w programie e-life reportaż o systemach SMARTech. Pokazano zrealizowany przez nas system w domu jednorodzinnym, system w biurowcu oraz opinie użytkowników.
  Reportaż znajdą Państwo tutaj

  Panel dotykowy SMARTtouch
  Nowością w ofercie firmy SMARTech jest kolorowy panel dotykowy. Panel SMARTtouch to nowoczesny ekran dotykowy, który pokazuje aktualny stan urządzeń w całym domu i umożliwia sterowanie ich wszystkimi funkcjami. Możliwe jest sterowanie w prosty sposób domowymi urządzeniami elektrycznymi, oświetleniem, ogrzewaniem, roletami itp. SMARTtouch służy do kontrolowania aktualnego stanu budynku z jednego miejsca i daje możliwość wpływu na realizowane funkcje.
  Dzięki swojej estetycznej i kompaktowej formie (ekran o wymiarach 213×125 mm wbudowany w ścianę) oraz dużemu zakresowi funkcji nadaje się szczególnie do zastosowania w domu i biurze. Daje duże możliwości programowania menu użytkownika oraz umożliwia przejrzyste przedstawienie różnych zastosowań.
  Aktywna symulacja obecności domowników np. podczas urlopu. Gdy domownicy wypoczywają z dala od domu – jest on atrakcyjnym obiektem dla złodzieja. Funkcja symulacji obecności znacząco wpływa na zmniejszenie ryzyka niemiłej niespodzianki po powrocie z urlopu. Panel SMARTtouch "nagrywa" działania domowników w okresie poprzedzającym urlop, a następnie "odtwarza" je. Efekt jest bardzo przekonujący, gdyż oddaje rzeczywiste działania, które są różne każdego dnia. Można wybrać, które elementy mają brać udział w symulacji, tak aby nie zużywać niepotrzebnej energii np. na włączanie ekspresu do kawy, czy pralki.
  SMARTtouch ma też wbudowany termostat i czujnik pilota, by główne funkcje można było obsługiwać nie wstając z fotela. Dodatkową ciekawostką jest funkcja wiadomości. Dzięki niej można zostawić wiadomość rodzinie pisząc na ekranie rysikiem.
  Urządzenie w pełni integruje się z systemem SMARTech KNX (nowoczesny standard instalacji elektrycznych), istnieje też możliwość komunikacji po już istniejącej instalacji (dla wnętrz już istniejących).

  Zobacz SMARTech - aktualności - smarttouch1

  Nowe przyciski ze szkła i stali
  Wprowadzamy do oferty nowe przyciski sterujące, zintegrowane z termostatem, wyświetlaczem pokazującym np. komunikaty o alarmach, oraz timerem umożliwiającym programowanie przez użytkownika własnych zdarzeń czasowych.
  Załączamy kilka zdjęć.

  Zobacz SMARTech - aktualności - BIQ1Zobacz SMARTech - aktualności - TV

  Szczegóły i ceny znajdują się w pliku SMARTech_Sterowniki_szczegoly.pdf

  50 Inteligentnych Domów przez 7 lat działalności
  23 stycznia 2005r. firma SMARTech rozpoczęła ósmy rok swej działalności na polskim rynku. W ciągu pierwszych 5 lat istnienia głównym celem firmy było poinformowanie rynku o nowych możliwościach. Działania informacyjne w Internecie, czasopismach i poradnikach odniosły zamierzony skutek – rynek systemów Inteligentnego Domu i Budynku znacznie się rozwinął, tematyka ta stała się także bardziej znana. W tym czasie też z nikomu nieznanej firmy SMARTech zmienił się w lidera na rynku z największą liczbą realizacji (50, z czego połowa w ostatnich dwóch latach). Potwierdzeniem pozycji firmy było zaproszenie jej do Business Centre Club oraz przyznanie w roku 2004 Medalu Europejskiego przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej za wysoki poziom świadczonych przez SMARTech usług.


  1.07.2004

  Pokaz Domu Inteligentnego na Wielkiej Gali BCC
  26 czerwca 2004r. zaprezentowaliśmy możliwości sytememów SMARTech i ART CINEMA na Wielkiej Gali Business Centre Club, która odbyła się na terenie Torów Wyścigów Konnych na Służewcu w Warszawie. W zbudowanym specjalnie na tę okazję domku, pokazalśmy uczestnikom Gali praktyczne zalety sterowania oświetleniem, roletami, urządzeniami AV, elektrycznie sterowaną kanapą wraz z komunikacją głosową z użytkownikiem. Najwyższej jakości system Kina Domowego zaprezentowała nasza firma partnerska – ArtCinema (www.artcinema.pl) – tworząca w całym kraju profesjonalne instalacje Audio/Video.

  Nowy Panel dotykowy SMARTtouch
  SMARTtouch to nowoczesny ekran dotykowy, który pokazuje aktualny stan urządzeń w całym domu i umożliwia sterowanie ich wszystkimi funkcjami. Służy do kontrolowania aktualnego stanu budynku z jednego centralnego stanowiska i daje możliwość wpływu na realizowane funkcje. Dzięki swojej estetycznej i kompaktowej formie (wymiary 213×125 mm) oraz dużemu zakresowi funkcji nadaje się szczególnie do zastosowania w domu i biurze. Daje duże możliwości programowania menu użytkownika oraz umożliwia przejrzyste przedstawienie różnych zastosowań. Można na nim zostawić wiadomość rodzinie pisząc na ekranie rysikiem. Ma wbudowany termostat i czujnik pilota.

  Zobacz SMARTech - aktualności - smarttouch2

  Analiza kosztów instalacji Inteligentnego Domu
  Po dokonaniu wielu porównań wartości okablowania dla instalacji tradycyjnej i "inteligentnej" możemy z przekonaniem stwierdzić, że w przypadku instalacji "inteligentnej" długość przewodów zasilających rośnie o 50-80% (50% przy rozdzielnicy w punkcie centralnym domu, 80% – w punkcie narożnym). W instalacji "inteligentnej" występuje jednak tylko połowa puszek łączeniowych. Lącząc te dwie wartości można przyjąć, że koszt ułożenia okablowania dla instalacji "inteligentnej" jest tylko o 20-40% wyższy niż dla instalacji tradycyjnej.


  28.04.2004

  Ile kosztuje system SMARTech?
  Po ponad sześciu latach doświadczeń w tworzeniu Systemów Inteligentnego Domu firma SMARTech przeprowadziła analizę wartości kupowanych przez polskich inwestorów urządzeń i usług związanych z Systemem KNX (główny system w Europie). W rezultacie określono poziom nakładów na System (urządzenia sterujące, projekt i uruchomienie). Wyznacza go powierzchnia domu i poziom wymagań Inwestora (kwoty bez VAT):

 • 100zł/m2 – wariant podstawowy (+sterowanie oświetleniem)
 • 200z/m2 – wariant typowy (+sterowanie ogrzewaniem)
 • 300zł/m2 – wariant komfortowy (+sterowanie roletami)
 • od 400zł/m2 – wariant luksusowy (+sterowanie klimatyzacją i dodatki)
  Oczywiście już podstawowy System zapewnia niespotykany w tradycyjnych instalacjach komfort, a dzięki oszczędności energii koszt systemu zwraca się po kilku latach. Warto zaznaczyć, że na poziomie podobnym do podstawowego Systemu kształtują się ceny podłóg, okien, okładzin kamiennych, a nawet usługi projektantów wnętrz. System Inteligentnego Domu może już być zatem odbierany, jako kolejny element współpczesnego domu. Powyższe informacje dotyczą tylko wartości Systemu. Analiza korzyści i oszczędności znajduje się tutaj .

  Książka o KNX
  W ostatnich dniach nakładem Centralnego Ośrodeku Szkolenia i Wydawnictw SEP ukazała się oczekiwana książka o instalacjach KNX. SMARTech jest jej wyłącznym sponsorem. Książka skierowana jest do instalatorów, projektantów i wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi instalacjami elektrycznymi w domach i budynkach użytkowych. Więcej informacji i możliwość zamówienia znajduje się na www.cosiw.pl/aktualnosci.php?id=49.

  Medal europejski
  Miło nam poinformować, iż w chwili wstępowania Polski do Unii Europejskiej zostaliśmy uhonorowani Medalem Europejskim za wysoki poziom świadczonych przez nas usług. Medal Europejski jest rekomendacją wystawioną wyróżnionym wyrobom i usługom przez organizację Business Centre Club oraz najważniejszą instytucję zajmującą się integracją Polski z Unią Europejską – Urząd Komitetu Integracji Europejskiej.
  Więcej na http://www.bcc.org.pl/dzialalnosc_konkursy_medal_arch_show.htm?edycja=74.


  22.01.2004

  PROMOCJA – Zestaw startowy "KNX w Salonie"
  Obecnie większość czasu spędzamy w domu w godzinach wieczornych. Zatem oświetlenie odpowiednie do nastroju i okazji jest bardzo ważnym źródłem satysfakcji w naszym domu. Głównym pomieszczeniem, w którym skupia się życie towarzyskie i rodzinne jest Salon. Przygotowaliśmy zatem podstawowy zestaw dla osób chcących stosunkowo niskim kosztem zapewnić sobie komfort tworzenia scen (klimatów) świetlnych w salonie.

  Rozpoczęcie cyklu szkoleń
  Z początkiem roku rozpoczęliśmy kolejny cykl szkoleń z zakresu inteligentnych systemów sterowania instalacjami. Szkolenia przeznaczone są dla instalatorów, architektów, projektantów i wszystkich innych osób zainteresowanych. Program obejmuje wprowadzenie do tematu, przedstawienie możliwości i porównanie Systemów, oraz podstawy projektowania i wykonywania instalacji i rozdzielnic. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt


  09.11.2003

  Targi Audio Show
  Dnia 08.11.2003 odbyły się targi Audio Show 2003. Przecież inteligentny budynek to również systemy Audio-Video, dlatego też nie mogło nas tam zabraknąć. Mimo tego, że nie oferowaliśmy sprzętu audio, nasz pokaz wzbudził takie zainteresowanie, że ustawiały się kolejki.

  Zobacz SMARTech - aktualności - audio show 1 Zobacz SMARTech - aktualności - audio show 2

  06.11.2003

  Targi Elektro Expo 2003
  Dnia 05.11.2003 odbyły się targi Elektro Expo 2003. To prawda, że wykonujemy instalacje inteligentne, ale przecież takie instalacje nadal wykorzystują tradycyjne elementy elektryczne. Aby przybliżyć klientom idee inteligentnego domu, oraz nawiązać nowe kontakty handlowe, mieliśmy tam swoje stanowisko.

  Zobacz SMARTech - aktualności - elektro


  14.04.2003

  Testy hulajnogi Segway
  14 kwietnia 2003 trafił do Polski pierwszy egzemplarz znanej chyba na całym świecie "hulajnogi" Segway (dawniej Ginger).


  05.04.2002

  Poradnik o inteligentnych instalacjach
  Ukazał się poradnik "Instalacje elektryczne, telemechanizacja i bezpieczeństwo" wydawnictwa WEKA. Zawiera szeroką wiedzę o instalacjach elektrycznych i systemach inteligentnego budynku. Przeznaczony jest dla projektantów, inżynierów, przedstawicieli firm wykonawczych oraz inwestorów, którzy dążą do zbudowania budynku zapewniającego wysoki komfort przy jednoczesnej oszczędności energii elektrycznej i ciepła. Teksty napisane przez branżowych specjalistów zawierają opisy systemów, przykłady zastosowań, informacje techniczne oraz praktyczne niezbędne do prawidłowego zaprojektowania, wybrania wykonawcy, wdrożenia lub eksploatacji systemów.
  Pełny tekst rozdziału "Budynki inteligentne" (78 stron, 565KB).


  01.03.2002

  Porównanie systemów na polskim rynku
  W marcowym numerze pisma Architektura-Murator ukazało się zestawienie Zintegrowanych systemów zarządzania. Ujęte są one w formie rozbudowanych tabel zawierających szczegółowe informacje podzielone na kilkanaście zagadnień. Na siedem przedstawionych tabel cztery to systemy oferowane przez SMARTech (Instabus KNX, Powernet, RadioBus, X10). Pozostałe to dwa systemy dla b.dużych budynków biurowych oraz system przeciwpożarowy..


  01.02.2002

  Wycofanie z oferty systemu X-10
  Po czterech latach oferowania systemu X-10 wycofaliśmy go ze swej oferty zastępując systemem Powernet. Powernet ma te same zalety, pozbawiony jest jednak głównych wad X-10 (niska pewność i stabilność działania, mała estetyka urządzeń). Oczywiście nadal zapewniamy obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną dla systemu X-10 naszych Klientów.


  07.06.2001

  Konferencja Inteligentny Budynek
  Dnia 06.07.2001 byliśmy obecni na konferencji dotyczącej instalacji inteligentnych w budynkach. Na naszym stanowisku można było naocznie się przekonać co potrafi system KNX.

  Zobacz SMARTech - aktualności - konf1 Zobacz SMARTech - aktualności - konf2

  01.06.2001

  Powstaje serwis o KNX
  Uruchomiliśmy nowy serwis www.eib.pl poświęcony w całości systemowi Europejskiej Magistrali Instalacyjnej – oficjalnego systemu w Europie. Dodaliśmy 16 nowych tekstów i podzieliliśmy je na kilka działów tematycznych.


  29.11.2000

  Serwis SMARTech wchodzi w skład www.Dom.pl
  Niniejszy serwis wszedł w skład tematycznego portalu www.Dom.pl poświęconego budownictwu i nieruchomościom. Zapraszamy na www.Inteligentny.Dom.pl www.Inteligentny.Dom.pl.


  10.03.2000

  Księga gości
  Zapraszamy do wpisu do naszej Księgi Gości. Chętnie zobaczymy tam komplementy, lecz konstruktywna krytyka jest również mile widziana 🙂


  01.01.2000

  Nowa oferta
  Witamy w pierwszy dzień ostatniego roku drugiego tysiąclecia. Od dziś rozszerzamy dwukrotnie naszą ofertę. Oferujemy teraz projektowanie, sprzedaż, wdrożenia i serwis w oparciu o system sterowania KNX (Europejska Magistrala Instalacyjna). Teraz oferujemy dwa światowe systemy automatyzacji: X10 (amerykański standard automatyzacji) oraz nowy – EIB (europejski standard automatyzacji). *Mamy największy asortyment urządzeń dla Domu Inteligentnego w Europie!*


  21.10.1999

  Artykuł o inteligentnych domach
  Magazyn komputerowy CHIP opublikował obszerny artykuł poświęcony domom inteligentnym. Jego treść znajduje się na naszych stronach SMARTech w mediach… Zapraszamy do lektury.


  01.02.1998

  Zaczynamy
  Wprowadzamy do Polski całkiem nową kategorię produktów. Mamy nadzieję, że za kilka lat każdy będzie wiedział, co to jest Inteligentny Dom.
   

 •  

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Udostępnij znajomym

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *