Ech, ta dzisiejsza młodzież…

Tymi słowami zwykły reagować osoby starsze na niekulturalne zachowanie młodych ludzi… Cóż, nie tylko młodzież potrafi błysnąć „kulturą”. Czasem chamem może okazać się miły z pozoru sąsiad, który chwilowo przestał się maskować…

Prowadząc ten blog, oraz newsletter dotyczący poradników o inteligentnych domach wysyłany do 15.000 osób dostaję różne maile, czasem miłe, czasem krytyczne (cenię i szanuję konstruktywną krytykę), a czasem niestety zwyczajnie chamskie, jak „spod budki z piwem”. Owszem, każdy może przestać się interesować tym tematem, lub stracić cierpliwość do maili, jakie dostaje w ramach newslettera, na jaki się zapisał, ale przecież zawsze może się wypisać. Zapisał się sam, bo chciał i sam może zawsze kliknąć w link na dole wiadomosći i zrezygnować.

Niektórzy jednak sądzą, że jak dostają ode mnie wiedzę za darmo, to jeszcze powinienem im usługiwać i przysyłają prośby i żądania wypisania się – otóż tak się to nie odbędzie – sam się zapisałeś, to sam się wypisz… Czasem jednak znajdzie się prostak, któremu jeszcze bardziej się pomieszało i pozwala sobie na słowa obraźliwe. Nie zdaje sobie sprawy, że obraża sam siebie, bo to co mówimy o innych świadczy o nas. Ale skoro już pisze, to nie pozwolę odejść mu w zapomnienie. Poniżej zatem utrwalam takie „kwiatki” by były dostępne dla przyszłych pokoleń 🙂


26-12-2013 o 06:21:37 X napisał(a):

Wypierdalaj nawed 1 nie przeczttalem twego lidtu
Nie przeczytalem pojebie nigdy! Palancie wysylasz glupoty. Spierdalaj
Nie pozdrawiaj i wypierdalaj

Po wymianie kilku „miłych” maili, gdy wskazałem osiedle w Londynie z którego autor wysłał telefonem swoją wiadomość, gdy zwróciłem uwagę, że takie słowa mogą tamtejszy urząd wydający pozwolenia na pracę/działalność skłonić do skierowania na badania psychiatryczne, w rezultacie utratę licencji na zakładanie alarmów dostałem wiadomość:
„Sluchaj przepraszam za slowa kierowane do Ciebie. Pochopnie postapilem piszac do Ciebie. Pomylilem ciebie z kims innym.Ty sprawdzlem ze jestes z Polski a ja ciebie wziolem za goscia z Londynu. Gosc mi zapycha skrzynke od 2 lat. Wiec ja mu tak pisze za kazdym razem ale to nie pomaga ma jakis automat i sle mi poczta smieci co kilka dni. Jeszcze raz przepraszam slowa nie byly kierowane w twoim kierunku. Pomylilem listy i tyle.Wszystkiego dobrego z Nowym rokiem. Nara.”

Może to faktycznie pomyłka, może tylko strach przed konsekwencjami, ja przeprosiny przyjąłem i sprawa zakończona.


W dniu 26 lutego 2011 20:24 użytkownik Robert Woroniecki (artmix@artmix.pl) napisał:

Naucz się polskiego! Fack you!
rw
Robert Woroniecki
Systemy Oświetleniowe i Elektroinstalacje.
Tel./fax: 12 642 37 14, 508 192 388
www.artmix.pl


Udostępnij znajomym

1 komentarz

  1. Brawo.
    Gratuluję – trzeba piętnować chamów.

    Pozdrawiam

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.